Aker Proje
01 / 0

BLOG

EĞİTİM SEKTÖRÜNDE TASARIM

Eğitim kurumları sizin de aklınıza soğuk koridorlar, beyaz florasan ışıkları, tam kapanmayan pencereler, kırık masalar, gıcırdayan kapılar ve iç karartıcı bir ambiyans getirmiyor mu? Neyse ki yıl 2018 oldu ve nihayet akıllarımıza kazınan tipik okul ve sınıf görüntüleri değişmeye başladı.
Farklı yaş gruplarının kullanacağı sosyal bir alanda en önemli sorun her daim ergonomidir. Sandalye alçaktır, masa yüksektir, mobilya köşeleri sivridir, koltuklar rahatsızdır, prizler eksiktir, tahta fazla yukarıya asılmıştır, sınıf içinde masa çokluğundan ötürü yürümek neredeyse imkansızdır… Bu durumda yenilemeye ve iyileştirmeye ergonomik kriterlerden başlanılabilir.
Ayarlanabilir masa ve sandalyeler özellikle henüz gelişme çağında olan çocuklar için hem daha dik ve sağlıklı bir oturma pozisyonu sağlar, üst ve alt kaslar arasındaki gerilimi azaltır hem de uzun süreli kullanıldıkları için olası ağrı şikayetlerini azaltır. Dolayısıyla rahat ve sağlıklı bir şekilde oturabilen ve çalışabilen öğrenciler, ağrılarına değil derslerine odaklanabilir. 
Sosyal etkileşimin en çok yaşandığı ortak kullanım alanlarına sahip olan okullarda, öğrencilerin koşması, düşmesi, takılması, bir yerlere çarpmasından daha doğal ne olabilir ki? Yaşanabilecek bu ufak kazalarda yaralanmaları en aza indirgemek için, bina içerisindeki mobilyaların, donatım malzemelerinin köşelerinin pahlı olması ve mümkünse yuvarlak ve organik formlara sahip olması gerekir.


Uzmanlık Alanlarımız

TASARIM & UYGULAMA

Kendimize has konsept tasarım ile hayalinizdeki mekanı hayata geçiriyor ve özel bütçe planlamamız ile kaliteden taviz vermeden, rüyalarınızı gerçekleştiriyoruz. Fikirlerinizi, zevklerinizi, tarzlarınızı anlayarak karşılıklı görüş alışverişi içerisinde fikir yürütüyoruz ve uygulanması düşünülen konsept için temel oluşturuyoruz. Yapılacak işin niteliğine uygun ve istekleriniz kapsamında yenilikçi fikirler üretiyoruz.

PROJE YÖNETİMİ

Mimari danışmanlık hizmetini proje yönetimiyle birleştirip, uygulama projeleri tamamlanan alanların sahada en doğru, hızlı ve ekonomik şekilde imalatlarının yapılabilmesi için gerekli olan yönetim işini ele alıyoruz. Eğitim ve deneyimle kazandığımız bilgi ve becerilerimizi hizmete dönüştürüyor ve çözüm odaklı çalışıyoruz. 

EĞİTİM ARAÇLARI

Eğitim araçları sektöründe faaliyet gösteren uzman Aker Proje ekibi olarak, ürün portföyümüzü oluştururken anaokullarından üniversitelere kadar eğitim kurumlarının öneri, görüş ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Bir eğitim kurumunun ihtiyaç duyabileceği bütün mobilya, donatım ve sarf malzemelerini temin ediyoruz.

İLETİŞİM

İletişim
0312 350 58 10

info@akerproje.com
Aşık Veysel mah. Tıp Fakültesi cad. No:84/1 Mamak / ANKARA
Tasarım & Yazılım NANO MEDYA
Aker Proje © 2018. Tüm hakları sakldır.